Naszyjnik z różowego złota – modny dodatek do każdej stylizacji

Różowe złoto, w przeciwieństwie do żółtego, pasuje do każdego typu urody. Nie zna pojęcia wieku – noszą je zarówno starsze, jak i młodsze panie. Naszyjnik z różowego złota może być też Twoim ulubionym dodatkiem. Zobacz, dlaczego warto się nim zainteresować!

Różowe złoto – historia

Różowe złoto było znane i cenione już w XIX wieku. Pierwszy raz pojawiło się w Rosji, gdzie szybko zdobyło popularność. Wyjątkowość tego kruszcu docenili najznamienitsi mistrzowie sztuki jubilerskiej. Jednak moda na różowe złoto przychodziła falami. Z czasem biżuteria w różowym odcieniu straciła na wartości, ponieważ dodawano do niej za dużo miedzi, przez co naszyjniki nie były już subtelne. Różowe złoto powróciło do łask w XX wieku. Następnie moda na nie znów przeminęła. Obecnie biżuteria z tego kruszcu ponownie króluje w trendach.

Naszyjnik z różowego złota – jak powstaje?

Zanim naszyjnik z różowego złota trafi do sklepu, najpierw musi zostać wyprodukowany w odpowiednich warunkach. Co pozwala uzyskać pożądany odcień kruszcu? Właściwie zachowane proporcje. Różowe złoto powstaje bowiem z połączenia stopu złota ze srebrem i miedzią. Jeśli przeważa miedź – odcień jest czerwonawy. Na uzyskanie delikatnego różowego odcienia pozwala srebro, które tłumi miedź.

Kiedy założyć naszyjnik z różowego złota?

Naszyjnik z różowego złota zdecydowanie różni się od biżuterii z innych kruszców. Tak jak wspomnieliśmy na początku, jest idealny do każdego typu urody i dla osób w każdym wieku. Można nosić go na wiele okazji. Wszystko zależy od wybranego wariantu. Najpopularniejsze propozycje producentów możesz znaleźć w internecie, na przykład na stronie https://misarte.com.pl/pl/c/Srebro-925-pokryte-rozowym-zlotem/25. Delikatne celebrytki będą idealne do noszenia na co dzień. Z kolei naszyjnik z różowego złota z kryształem świetnie podkreśli eleganckie stylizacje. Biżuterię z tego kruszcu można założyć tak naprawdę wszędzie. Ważne jest, by nie łączyć jej z ozdobami z żółtego złota lub srebrnymi. Różowe złoto ma wyglądać subtelnie, a w połączeniu z dodatkami z innego materiału może kojarzyć się z kiczem.