Manekiny – ,,niemi pracownicy”

Manekiny zwykle przyciągają nasz wzrok. Taki był też zamysł producentów. Podstawową rolą manekinów jest skuteczna prezentacja odzieży. Kiedy widzimy je na wystawie sklepowej, chętnie zatrzymujemy się. Potem robimy krok dalej, bo mamy ochotę wejść do sklepu, a odpowiednio dobrana stylizacja na manekinie zachęca nas do kupna. Dowiedzmy się więcej o tym skutecznym narzędziu do promocji asortymentu!

Gdzie najczęściej spotkamy manekiny?

Manekiny spotykane są przede wszystkim w sklepach, ale również bardzo ważną rolę odgrywają w szwalniach. Na nich pracują najznamienitsi projektanci mody. Są więc niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wizualizacja, czyli prezentacja odzieży bądź biżuterii.

Kiedy jednak przyglądamy się bliżej manekinom, dostrzegamy różnice. Asortyment jest bardzo bogaty – manekiny występują w wersji damskiej, męskiej, a nawet dziecięcej. Są modele realistyczne lub abstrakcyjne, vintage czy klasyczne Abstrakcyjne nie posiadają włosów, rysów twarzy, uwidocznionych oczu, nosa i ust. Możemy też spotkać sam tors manekina lub modele headless. Ciekawe jest też to, że modele manekinów mogą być w wersji dynamicznej lub statycznej. Jest to również ważne, jeżeli chodzi o rodzaj prezentowanej na manekinie odzieży. Sklep sportowy może wybrać wariant modelu w pozycji ruchu tzw. dynamicznej, a w innym sklepie wskazany będzie model występujący w pozycji statycznej.

Manekiny zwykle przedstawiają nienaganną figurę, co mogłoby sugerować, że dana odzież nie będzie dobrze wyglądać na osobie noszącej większy rozmiar. Jednak producenci manekinów poszli w tej dziedzinie dalej, by ułatwić nam zakupy. Stworzyli modele plus size i ciążowe. W sklepie z biżuterią spotkamy z kolei torsy, które są bardzo praktyczne, ponieważ zajmują małą powierzchnię sklepu. Nie rozpraszają niepotrzebnie uwagi, a skupiają ją wyłącznie na asortymencie.

Dlaczego można powiedzieć, że manekiny to „niemi pracownicy”?

Manekiny odgrywają niezbędną rolę w sprzedaży. Sklep bez nich wydaje się pusty. Dlatego ważne jest, by zapewnić im należyte miejsce w każdym sklepie, a także, aby były odpowiednio dopasowane do asortymentu sklepu. Ważna jest też precyzja wykonania i funkcjonalność. Warto kupować manekiny wyłącznie od sprawdzonych producentów, takich jak https://sklep.moremannequins.pl/. Manekiny można łatwo przebierać, tak by ekspozycja była dopasowana do wciąż pojawiającego się nowego towaru lub do zmieniającej się mody. Wysokiej jakości manekin, który jest odpowiednio wykorzystany, to świetna wizytówka sklepu, a także zwiększone zyski właściciela. Warto więc zainwestować w takiego „niemego pracownika”.