1 procent podatku – niewielki gest, który znaczy wiele

Chyba każdy z nas ma w sobie chęć pomagania innym. Kierowani współczuciem czy troską potrafimy zdobyć się często na naprawdę wielkie rzeczy. Nie zawsze jednak mamy możliwość przekazania dużych kwot na fundacje czy poświęcenia czasu na wolontariat. Mimo to są pewne drobne gesty, które nic nas nie kosztują, a mogą zdziałać wiele dobra. Jeśli więc rozumiesz, że każda forma pomocy jest wartościowa, zainteresuj się także akcją 1 procent podatku. Poniżej kilka informacji na jej temat.

1 procent podatku – o co w tym chodzi?

Inicjatywa 1 procent podatku jest skierowana przede wszystkim do polskich podatników. Jeżeli zatem rozliczasz się z Urzędem Skarbowym i wypełniasz właśnie formularz PIT, spełniasz wszelkie kwalifikacje, aby wziąć udział w akcji. Twoim przywilejem jest przekazanie 1 procenta swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, czyli instytucję działającą non profit dla ogólnie przyjętego dobra społecznego. Może Ci się wydawać, że nie jest to wielka kwota i dla fundacji, która ma wielu podopiecznych oraz duże potrzeby, raczej nic to nie zmieni. Wbrew pozorom jednak Twój wybór ma duże znaczenie. Co roku w wyniku akcji udaje się zasilić potrzebujących ogromnymi sumami. A jeśli nie zdecydujesz się na żadną organizację pożytku publicznego? Wówczas pieniądze powędrują po prostu do budżetu państwa. Szkoda jednak byłoby stracić szansę na wyciągnięcie pomocnej dłoni do kogoś, kto być może czeka na Twoje wsparcie.

1 procent podatku – jak go przekazać?

Zazwyczaj kiedy myślisz o formularzach podatkowych, stają Ci przed oczami sterty papierów oraz kolumny skomplikowanych wyliczeń? Nie martw się, przekazanie 1 procenta podatku jest bardzo proste. Musisz tylko znać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego i wyliczyć kwotę, która do niej powędruje. Jeszcze prościej zrobisz to przez internet. Tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/ można znaleźć szczegółową instrukcję. Całą operację można przeprowadzić bardzo szybko, więc nie musisz nawet poświęcać wiele czasu. Jeśli jeszcze nie oddałeś rozliczenia, weź udział w akcji.